Одеса за своє більш ніж 200-річне існування обзавелася багатьма пам’ятками. З огляду ж на особливий колорит місцевих жителів, багато з визначних пам’яток позначені печаттю гумору. Наприклад, подивившись на Дюка де Рішельє на Приморському бульварі, не забудьте поглянути на його зменшену копію в «Саду скульптур» біля Літературного Музею: там один з градоначальників Одеси гордо стоїть на глобусі, де Одеса винесена в окремий материк, а сам важливий аристократ обряджений … в джинси! Ну і що з того, що 200 років тому джинсів не було ?! Одесити вважають, що вони з’явилися саме тут, і контрабандою з Малій Арнаутській були вивезені в Америку!

З Приморського бульвару зійдіть по знаменитих Потьомкінських сходах, в якій сьогодні налічується … Ні, не будемо говорити скільки ступенів – кожен турист просто зобов’язаний сам порахувати сходинки! Не переживайте: назад можна піднятися на фунікулері, попутно глянувши на морський порт з висоти.

Не забудьте також відвідати театр Опери та Балету, що займає 2-е місце по красі в світі. Прогуляйтеся по пішохідній Дерибасівській, весело цокаючи підборами по бруківці – вона пам’ятає Пушкіна, Бабеля і навіть Соньку Золоту Ручку. Тут же розташований Міський Сад, відданий мерією у володіння городян: безліч крамничок під покровом дерев так і тягнуть присісти після прогулянки по місту. Поруч знайдеться безліч кафе, де можна купити чогось прохолодного – алкогольного і не дуже.

Одеса – це місто контрастів (тут цілком звичайне видовище, коли єврей, араб і вірменин спокійно обговорюють погоду на завтра), незмінно душевної атмосфери і великою колекцією історичних пам’яток, просочених особливим одеським колоритом і гумором.